JEKATERINA BAKASEJEVA – STYLE ACADEMY CREATE IN RIGA ABSOLVENTE

Jekaterina Bakasejeva tikai pirms diviem gadiem saņēma friziera diplomu un šodien jau dalās ar savu, varbūt ne tik lielu, bet ļoti vērtīgu pieredzi. Stāsta par savu profesionālo ceļu, iedvesmo iet pāri bailēm un sekot savam sapnim.

Kā tu nolēmi apgūt friziera profesiju? 

Vienmēr, jau no bērnības, mani piesaistīja skaistumkopšanas sfēra un jau apzinātā vecumā es atradu sevi tieši friziermākslā. Pēc bērna piedzimšanas sāku meklēt realizācijas sfēru. Es skaidri sapratu, ka es vēlos attīstīties ne tikai kā "mamma", ka tas nav vienīgais mans dzīves uzdevums. Mēs ar vīru sākam nopietni domāt par pārcelšanos no Daugavpils uz Rīgu, un paralēli tam sāku izvērtēt profesionālās skolas. Internets man bija labs palīgs. Lasīju komentārus, apskatīju mājaslapas un no visiem iespējamiem variantiem, skola Style Academy Create in Riga man likās pati spēcīgākā.

Vai esi apmierināta ar studijām, pieņēmi pareizo izvēli?

Tas bija simtprocentīgi trāpīts! Neskatoties uz to, ka es pusgadu dzīvoju starp divām pilsētām Rīga – Daugavpils un tērēju daudz laika garlaicīgam ceļam – esmu ļoti apmierināta ar mācībām. Es guvu tiešām kvalitatīvas zināšanas. Visi pasniedzēji ir praktizējoši meistari, ar lielu pieredzi, kas nepārtraukti attīstās. Mums atļāva kļūdīties un viņi atvēlēja savu laiku katram.

                     

Kad es sāku strādāt, man jau bija bagāža ar labām zināšanām un klade ar pierakstiem, kurā vienmēr varēja paskatīties. Es salīdzināju sevi ar citiem meistariem kam bija lielāka pieredze un pamanīju, ka mans redzējums atšķiras, es pa jaunam skatos uz daudzām lietām... Meistariem nepieciešams mācīties, pilnveidoties un nepārtraukti attīstīties. Es nostrādāju divus gadus un izlēmu paaugstināt kvalifikāciju Style Academy Create in Riga! Es pabeidzu kursu Matu krāsošana Pro level un virzīšos tālāk.

Akadēmija kaut kā palīdz studentiem ar darbu, vai tā ir paša studenta atbildība?

Studiju laikā mums piedāvāja variantus. Meistari piedalās studentu profesionālajā dzīvē, rūpējas un tiešām izturas kā pret bērniem, saprot, ka studentiem nav pieredzes un viņi no visa baidās. Pati Natālija Rivoņenko, meklēja informāciju, deva mums telefona numurus. Bet tikai no mums ir atkarīgs, kā mēs sevi pasniegsim, parādīsim darbā. Tev palīdzēs jebkurā gadījumā, bet atbildība ir uz tevi pašu. 

Cik ātri tu iesāki strādāt salonā?

Mana priekšniece Katerina tikai vēra salonu un atnāca uz Akadēmiju, lai atrastu darbiniekus. Un, lūk, es jau vairāk kā divi gadi strādāju salonā Hair Studio Rupnica 7 – laipni lūdzam! Studiju laikā sāku strādāt kā asistente par nelielu algu. Par pilnvērtīgu praksi to grūti nosaukt, es vēl baidījos un nestrādāju ar saviem klientiem. Es palīdzēju Katerinai, pārņēmu viņas pieredzi, jaciņu padot un tēju uzvārīt, bet tā arī bija ļoti laba pieredze.

Pēc cik ilga laika iesāki strādāt patstāvīgi ar savu klientūru?

Oficiāli es sāku strādāt divas dienas pēc eksāmena. Es sāku aktīvi vadīt sociālos tīklus, reklamēt sevi Instagram, prezentēju sevi, savus darbus, klientu vērtējumus. Instagram ir lieliska platforma meistariem. Un pats svarīgākais, ka klienti sāka atgriezties, tātad viņus viss apmierina. Un ar katru dienu, mēnesi apgriezieni un pieredze auga, palielinājās ātrums, un es kļuvu drosmīgāka.

                       

Bailes un nedrošība, iespējams ir galvenais visu cilvēku ierobežotājs. Jā, jebkurā gadījumā tu daudz ko nezini, tev ir bail, bet ir svarīgi iegūt labas zināšanas pašā sākumā, ir svarīgi uzreiz mācīties no labākajiem, lai šīs bailes netraucētu tavai attīstībai, lai novērstu pēc iespējas vairāk kļūdas. Jā, cena būs lielāka – tavs laiks un finanses, bet ir svarīgi saprast, ka tas ir ieguldījums tavā nākotnē. 

              

Pastāsti par saviem nākotnes plāniem.

Tagad ir diezgan grūti kaut ko plānot, dzīve māca mūs būt elastīgiem. Mans plāns – strādāt, kļūt profesionālākai un kompetentākai manā darba sfērā. Ļoti vēlos nepārtraukti attīstīties un neierobežot sevi tikai ar Latviju. Esmu ļoti priecīga, ka atradu sevi friziermākslā. Man ļoti patīk tas, ar ko es šodien nodarbojos. Pusstundas laikā es varu pilnīgi izmainīt cilvēka koptēlu un viņa garastāvokli, kas var būt labāk!

Lai viss izdodas, dārgā! Ticam tevī un ļoti lepojamies!

Nākamā bāzes grupa startēs 2.septembrī. Uzzināt vairāk var šeit: https://ej.uz/frizieris-bazes-kurss 

Jekaterīnas Instagram: https://www.instagram.com/ekaterina.bakaseeva 

Salona Hair Studio Rupnica 7 Instagram: https://www.instagram.com/rupnica7

Kontakti

“Style Academy Create in Riga”